Este un moment potrivit să îi spui persoanei la care te gândești ce simți, amintește-ți că nu este bine să ascundem ceea ce simțim și să ne reprimăm dorințele, dacă persoana îți răspunde negativ, atunci este mai bine să te îndepărtezi și să privești în altă parte.
Nu este bine să începi să faci reclamații fără un temei real, ai putea ajunge într-o situație neplăcută, mai ales la locul de muncă.
Dacă ai ceva de spus, așteaptă să ai dovezi.
Nu este momentul să te hotărăști să faci investiții riscante care implică muncă suplimentară și eforturi peste ceea ce poți face în acest moment.
Amintește-ți că viața nu așteaptă pe cei care nu depun eforturi și că la locul de muncă trebuie să demonstrezi că poți rezolva orice problemă care apare.
Încearcă să-ți ordonezi prioritățile astăzi, la fel ca și spațiul tău de lucru.
Trimiteți comentariile dvs.